Reklama
niedziela, 18 listopada 2018 21:42

Facet ponadczasowy

Napisane przez  Administrator

Podsłuchany dialog egzystencjalno-kosmetologiczny czyli… mężczyzna pod okiem kosmetologa estetycznego

Obiecał mi Pan dzisiaj laser – od dekoltu po szyję. 

Dobra. Już robimy. Laser CO2 to sprawdzona metoda na blizny potrądzikowe, ale też redukuje rozstępy skóry dojrzałej. Często stosowany po oparzeniach słonecznych i przy zwiotczeniu skóry, ale ma bardzo silne działanie, więc nie wszystkie pacjentki go wytrzymują. Użyjemy żelu znieczulającego.

 

Miałam nadzieję, że Pan to rozłoży na parę spotkań. 

Czasem wystarcza jedno, ale nie zawsze. Zależy, czemu ma służyć.

Niekiedy trzeba zmniejszać siłę impulsu, gdy pacjentka nie wytrzymuje lub nie ma takiej potrzeby… 

A ten pan, co wychodził, jaki zabieg wykonywał dzisiaj u Pana?

Tajemnica kosmetologa. Ale coś podobnego do Pani zabiegu.

Myślałam, że może mężczyźni mają inne potrzeby.

Nie zawsze… Dobrze, jeszcze trochę…

Oooch!!

Właściwie to, w jakim celu mężczyźni przychodzą do Pana? 

Podobnie jak kobiety, też chcą dobrze wyglądać, być inaczej skorygowanymi. Facet zawsze musi wyglądać męsko. Tak jak u kobiety nie może być za dużo cech męskich, tak u mężczyzny nie może być za dużo cech żeńskich. 

Mężczyźni też mają czasami kłopot z oceną swojego wizerunku. Na przykład problem utraty włosów – który wynika z uwarunkowań genetycznych – ma dla niektórych ogromne znaczenie, jeśli chodzi o atrakcyjność, a właściwie o przystojność – to odpowiedniejsze słowo. Dla kobiety ilość włosów u mężczyzny w zasadzie nie ma znaczenia, czyli kobiety – inaczej niż mężczyźni – nie postrzegają płci przeciwnej przez ilość włosów. U kobiet, jest to związane z jej zdrowiem i ze zdolnościami prokreacyjnymi. Mężczyzna, który nie ma włosów albo ma ich niewiele, nie jest mniej pełnowartościowy...

A może nawet bardziej, bo podobno łysi są bardziej seksi… 

Moim zdaniem tu pojawia się problem estetyki. Mężczyzna, patrząc w lustro, zaczyna spoglądać na siebie jak na kobietę i niedobór czy brak włosów zaczyna mu przeszkadzać. Często wyolbrzymia ten problem. 

I Pan coś na to może poradzić? 

Można stosować leki ewentualnie zdecydować się na przeszczep włosów, ale tu bardziej daje o sobie znać problem natury psychicznej. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, również w wielu rzeczach zaczynają przesadzać. Powinniśmy być świadomi skutków, które wynikają z upływu czasu. Kobieta 50-letnia nie będzie wyglądała na 20 lat, bo to bzdura. Natomiast wiele kobiet ma poważny problem z zaakceptowaniem pewnych defektów, które muszą dać o sobie znać wraz z wiekiem. 

Czas. Wszystko z powodu czasu, który upływa. Czy takie zabiegi, jakie wykonujemy dzisiaj, mężczyźni wytrzymują? 

Tak. Ten fajny zabieg nie daje przerwy w życiorysie, napina trochę skórę i potem jest ok. Dawniej wizyty mężczyzn w gabinecie medycyny estetycznej uważano za niemęskie. Dziś takie, a nie inne, wychowanie, presja społeczna, moda lansowana w mediach zmieniła ich nastawienie. Można nawet uznać, że zaczęli przesadnie o siebie dbać. I mimo że nie są przeciwni wizytom w moim gabinecie, często wolą zachować je w tajemnicy. Najczęściej do kosmetologa zgłaszają się młodzi mężczyźni – do 30 roku życia, bo są pewni, że atrakcyjny wygląd pomoże im w życiu zawodowym i osobistym, albo ci po 45 roku życia, bo nie chcą być panami w wieku średnim i zabiegają o to, aby ukryć swoje lata przez poprawę wyglądu. Często ich problemem są też, podobnie jak u kobiet, postępujące zmarszczki czy obwisła skóra. Podobno, jak przeczytałem jakiś czas temu, 30% pacjentów klinik chirurgii plastycznej stanowią mężczyźni. Coraz więcej z nich nie jest zadowolonych ze swojego wyglądu, staje się on dla nich równie ważny jak inne sfery życia. 

Taaak… i to by było tyle na dzisiaj. Teraz umówimy się za niecały miesiąc.

Świetnie, tylko muszę od Pana dostać kartkę. U Pana są tak zablokowane terminy... 

Bez kartki się nie da. 

O! Proszę.

… a dłonie troszeczkę?

Następnym razem. 

Dobrze. 

 

KONIEC ODSŁONY CZWARTEJ

spisała Viola Ordon

Reklama
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria

 © Merkuriusz Polska | Redakcja: tel. +48 501 180 575, +48 515 079 888, redakcja@merkuriusz.com.pl 

xnxx