Reklama
niedziela, 29 października 2017 14:02

Część bardzo ważna, czyli kobieta zmienna…

Napisane przez  Administrator

podsłuchany dialog egzystencjalno-kosmetologiczny, czyli kobieta dojrzała pod okiem kosmetologa estetycznego

To genialny Albert Einstein w 1917 roku wskazał, że pobudzanie najmniejszych cząsteczek materii do emisji światła nie jest wykluczone. Ale dopiero w 1954 roku Charles Townes, James Gordon i Herbert Zeiger odkryli, jak uaktywnić cząsteczki, by emitowały mikrofale, oraz stworzyli maser, który dawał możliwość sterowania ich wiązką. Przełom nastąpił sześć lat później, gdy Theodore Maiman zbudował pierwsze urządzenie laserowe, które emitowało światło, a nie mikrofale; ośrodkiem czynnym był pręt z rubinu umieszczony w lampie błyskowej. Dziś lasery mają zastosowanie w wielu dziedzinach życia, w tym w medycynie estetycznej.

 

 Panie Doktorze, po ostatnim zabiegu laserem frakcyjnym przez kilka dni miałam czerwoną skórę i ogólnie mogłam straszyć (śmiech).

To często spotykany skutek uboczny, podobnie jak swędzenie i pieczenie. Ogólnie zabieg polega na wypalaniu w skórze mikrootworów, które mają stać się nową tkanką, czyli mają przywrócić świeżą, jędrną, młodą skórę i wyrównać kolor. 

Na dłoniach też można?

Oczywiście, stosuje się go też przy bliznach potrądzikowych i pourazowych, rozstępach, w przypadku przebarwień i plam starczych i nie jedynie w obrębie twarzy, ale na całym ciele, choć najczęściej na twarz, szyję i dekolt. Praktycznie to duże termiczne uszkodzenie wywołane przez wiązkę, która naświetla fragment skóry i w sposób kontrolowany uszkadza jej powierzchnię, wywołuje stan zapalny, by indukować regenerację, ale nie dociera do pozostałych obszarów.

Czy to prawda, że i pod tym względem blondynki mają lepiej?

beauty-1721060_960_720 Rzeczywiście, laser ma to do siebie, że lepiej działa na skórę o jaśniejszym odcieniu, co nie znaczy, że nie działa na skórę o ciemniejszej karnacji. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest na przykład mocna opalenizna. 

 To zabieg dosyć bolesny. Jak go przyjmują inne panie?

Kobieta dużo wytrzyma, a często, żeby dojść do należytego efektu, nie wystarcza jedna wizyta w gabinecie, ale dwie, a nawet trzy, tak jak w Pani przypadku. Wszystko zależy od rodzaju lasera. O wiele lepiej niż nieablacyjny działa ablacyjny, który obkurcza włókna kolagenowe i odparowuje naskórek i górną warstwę skóry właściwej.

   A jakiego Pan użył w moim przypadku? Przyznam, że czuję się świetnie, i uważam, że dobrze wyglądam.

Jakość Pani skóry mocno się poprawiła, nie tylko poprzez zabiegi laserowe, ale ogólnie przez wszystkie, które wykonaliśmy. Jest dużo lepiej niż na początku.

A co Pan Doktor dzisiaj szykuje za niespodziankę?

Musimy po raz kolejny odwrócić ten kącik, żeby twarz zyskała pogodniejszy wyraz, bo znowu zrobiła się Pani smutna. I zajmiemy się zmarszczkami, bo góra nie jest zła. 

A tu mam rozszerzone pory i tu, i tu…

Teraz nie możemy się nimi zająć, bo jest za ciepło. Przyzwyczailiśmy się, by nie wykonywać pewnych zabiegów latem, bo mogłoby to skutkować powikłaniami, poparzeniami albo nawet powstaniem blizn, gdyby promienie UV zetknęły się ze skórą. Głównie chodzi o takie zabiegi jak depilacja, usuwanie tatuaży i przebarwień, laserowy lifting twarzy. Tych zabiegów nie moglibyśmy wykonać na przykład w Brazylii, gdzie ciągle trwa lato. Zimą ryzyko wystąpienia powikłań jest mniejsze, ale to wcale nie oznacza, że latem są one absolutnie niewskazane. Jeśli któryś z nich zostałby mimo wszystko wykonany, to po prostu trzeba wyeliminować na pewien czas opalanie.

A więc co robimy dzisiaj?

Dzisiaj peeling węglowy, trochę botoksu…

O matko!

…delikatnie.

A nie da się bez tego?

Nie da się, chyba że zrobimy  ultradźwięki.

Właśnie, to jest lepsze.

W takim razie cztery aplikacje..., a tu ultradźwięki.

Ultradźwięki to rewelacja, podobnie jak pobudzanie naskórka, bo to naturalny sposób pobudzania skóry i mięśni…

girl-237871_960_720 …mięśni nie do końca, ale ultradźwięki rzeczywiście delikatnie zmniejszają ich napięcie i odprężają. 

Za pierwszym razem lekko spuchłam, jednak mięśnie też grają tu jakąś rolę. 

Ale obrzęk nie jest związany z mięś-
niami, tylko z tkanką podskórną i skórą. To takie przypalanie skóry, ale od drugiej strony. Czyli na powierzchni nie widać żadnych zmian, a „od spodu” zostaje pobudzona do regeneracji. Ultradźwięki służą poprawie metabolizmu i pH, dobrze wpływają na krążenie, usuwają obumarłe komórki i przebarwienia, skóra staje się bardziej chłonna. Zabieg nie powoduje skutków ubocznych, ale dla efektu końcowego ważne jest, by podczas mikromasażu użyć oleju parafinowego albo żelu do USG. Ooo, o! Troszeczkę tu. Ooo. 

…aż w zębach czułam. Bardzo fajnie, bo górna warga i dolna to też newralgiczny punkt. Są różne rodzaje ultra-
dźwięków?

Są różne głowice, różna częstotliwość: głębsza, płytsza. W tej chwili to jedna z najnowszych technologii. Za referencyjne uznaje się urządzenia typu Ulthera albo ultrasonograficzne. To wszystko na dzisiaj. Skóra ładnie się poprawia, ale właściwie to nie ja powinienem oceniać, tylko Pani sama.

…przecież już chwaliłam… czuję się super. Może dlatego, że nie wyobrażam sobie, że zaraz będę wyglądać jak modelka.

Efekty pojawiają się powoli. Taaak… 

Zależy mi, żeby Pan mi poprawił wygląd szyi. I tu troszeczkę.

Tutaj też trochę przejedziemy…

Pani jest wytrzymała. Jakby się coś działo, to krzyknąć. 

I jeszcze tu. Ooo… pięknie. Ja wiem, że to boli. Tak, teraz tu. Śliiicznieee. Uwaga. Wytrzymuje Pani?

Tak… szyja mnie boli. A tu?!

To tu też zrobimy…

Daliśmy czadu. Jesienią wrócimy do lasera. Następny termin za dwa miesiące.

Bardzo dziękuję.

***

KONIEC ODSŁONY TRZECIEJ

 

spisała Viola Ordon

 

Doktor Sebastian Kuczyński wykłada w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu oraz jest kierownikiem Pracowni Kosmetologii Praktycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. Działalność rozpoczął w 2002 roku. Wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii lekarskiej. 

Klinika Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Lekarskiej przy ulicy Stanisława Strugarka 8 (os. Bolesława Śmiałego) w Poznaniu.

Zapisy na zabiegi: tel. 600 263 705

 

Reklama
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria
 • Galeria

 © Merkuriusz Polska | Redakcja: tel. +48 501 180 575, +48 515 079 888, redakcja@merkuriusz.com.pl 

xnxx