poniedziałek, 11 listopad 2019 09:31

O modzie w makijażu, artystycznych zdolnościach i kosmetycznych perełkach

Z panią Anią Brzozowską-Gierak – właścicielką firmy CORIO oraz z panią Justyną Kaczmarek rozmawia Merkuriusz

Czym jest makijaż sztuką czy koniecznością? Czy  można żyć bez niego?

Ania Brzozowska-Gierak: Makijaż jest przede wszystkim formą upiększania nas – kobiet i  to  jest jego podstawowe zadanie. Oczywiście, że można żyć bez makijażu i jest mnóstwo kobiet, które na co dzień w ogóle się nie malują. Z drugiej strony jest też rzesza fanek, która bez niego nie wyobraża sobie codzienności. Dzięki niemu czują się  piękne, wyjątkowe. Delikatne podkreślenie urody, korygowanie niedoskonałości, asymetrii, wyrównanie kolorytu skóry to najczęstsze prośby moich klientek, które przekładają się na zwiększenie pewności siebie i podniesienie samooceny. 

44106512 477932662718060 2994955604025409536 n 225x300

Justyna Kaczmarek: Na przestrzeni kilku ostatnich lat makijaż szalenie się rozwinął. Zauważyć można silny nurt, w którym traktowany jest jako sztuka i tutaj prym wiodą media społecznościowe, a zwłaszcza Instagram. Zdjęcia makijaży wyglądają jak żywe obrazy. Nigdy dotąd nie był tak szczegółowy, precyzyjny, harmonijny pod względem doboru kolorów, faktur kosmetyków. To zdecydowanie wymaga artystycznych zdolności.

Jakie są dzisiaj trendy?

JK: W sezonie 2019/2020 wyodrębniły się dwa trendy w makijażu oczu. Z jednej strony ciężkie, grube, grungowe kreski i soczyste kolory na powiekach, które spodobają się młodym dziewczynom, z drugiej tzw. barely - there makeup, czyli oczy pozostawione saute, rzęsy muśnięte bezbarwnym żelem. Wykończenie skóry pozostaje niezmienne już od kilku sezonów w wersji glow – nie matowe, ciężkie, ale świetliste, dziewczęce. Metamorfozę przechodzą również brwi. Zauważyć można inspirację latami 80-tymi. Oprawa oczu jest wyrazista, zdecydowana, ale nie wyrysowana jak do tej pory. Jeżeli musimy wypełnić nasze rzadkie brwi robimy to techniką imitującą włoski – tak, aby całość wyglądała naturalnie.

Jak zrobić szybki, efektowny, trwały makijaż? Czy są jakieś perełki kosmetyczne?

JK: W obecnych czasach, nawet w branży beauty szukamy szybkich, ale efektownych rozwiązań. Klientki chcą nauczyć się jak wykonywać szybki makijaż, który będzie wyglądał dobrze i przetrwa cały dzień. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki nie będą ładnie wyglądały na zaniedbanej skórze. Żaden podkład nie ukryje niedoskonałości, zanieczyszczeń czy przesuszonych partii – po kilku godzinach będzie wyglądał ciężko i nieestetycznie. Regularne złuszczanie i nawilżanie naszej skóry w pielęgnacji domowej to podstawa, a wizyty u kosmetologa  na profesjonalne zabiegi dopełnią całości.

Niezbędne kosmetyki w codziennym makijażu to dobrze dobrany podkład do naszej karnacji, co niejednokrotnie przysparza Paniom trudności, tusz do rzęs, róż dodający kolorytu naszej cerze oraz rozświetlacz nakładany na mokro bądź na sucho. To dzięki niemu nasza skóra jest świetlista, wypoczęta, świeża, młoda i promienna.  Ten magiczny produkt potrafi zdziałać cuda, trzeba jednak umieć się nim posługiwać, dlatego zapraszamy serdecznie wszystkie Panie, które chcą zgłębić tajniki makijażu, do naszego centrum szkoleniowego.

Jak wygląda szkolenie z makijażu?

A B-G: W naszej ofercie szkoleniowej Corio posiadamy rozbudowany blok szkoleń z zakresu wizażu. Panie, które chcą się nauczyć makijażu na własny użytek zapraszamy na indywidualną naukę. Jeśli ktoś myśli o wizażu jako przyszłym zawodzie powinien wybrać szkolenie z wizażu podstawowego, a następnie zaawansowanego. Podczas dwudniowych szkoleń możemy sprawdzić czy jest to dla nas interesująca opcja. Wbrew pozorom nie jest to zawód dla każdego. Dopełnieniem mogą być także szkolenia z analizy kolorystycznej i budowania wizerunków. Te warsztaty skierowane są zwłaszcza dla osób z branży, które chcą poszerzyć swoją ofertę.

Czy można powiedzieć, że w tej dziedzinie istnieją też zaawansowane techniki?

A B-G: Oczywiście, należą do nich np. technika cut crease czy spotlight są one  jednak  praco- i czasochłonne, dlatego rzadziej spotykane w makijażu użytkowym. Spotkać je można najczęściej w świecie makijażu artystycznego.

Spotykam się z makijażem permanentnym dość często, np. oczy, brwi i ust, tylko dlatego, że młode kobiety nie mają czasu/nie chcą się malować. Czy to Panią dziwi, bo to kosztowny i bolesny zabieg?

A B-G: Nie, nie dziwi. Tak jak już wspomniałam szukamy łatwych i szybkich rozwiązań, dlatego makijaż permanentny jest teraz bardzo na czasie. Ogranicza do minimum poranne malowanie, praktycznie wstajemy z łóżka i jesteśmy gotowe. Niestety jednak dość często spotykam klientki, które zmagają się z źle wykonanym makijażem permanentnym – źle dobrany kolor pigmentu lub zbyt głębokie wprowadzenie, źle dobrany kształt brwi, asymetria itd. Dlatego, drogie panie, zanim oddacie swoje twarze w ręce innej osoby sprawdźcie, czy jest ona profesjonalistą. 

Warte uwagi

Organizujemy eventy firmowe

event1

Dom Wydawniczy Netter – wydawca magazynu Merkuriusz Polska prowadzi również działalność w obszarze organizowania konferencji, zjazdów, jubileuszy oraz „lecia” firm. Możemy pochwalić się ciekawymi rozwiązaniami, pełnym oddaniem w realizację danego projektu i fantazją. Najważniejszy dla nas jest zleceniodawca i to jemu służymy całą naszą wiedzą, dlatego uważamy, że warto być właśnie z nami.

Więcej…

 © Merkuriusz Polska | Redakcja: tel. +48 501 180 575, +48 515 079 888, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.